اسپانیامقاصد برتر

سفر و معرفی ۵ قلعه زیبا و دیدنی در نزدیکی شهر مادرید اسپانیا

هیچ سفری به اسپانیا بدون دیدن کاستیلو یا آلکازار کامل نیست. ترکیبی از معماری درگیر در ساخت آنها شگفت انگیز است. بعضی از آنها به عنوان قلعه های رومی ساخته شدند، در حالی که سایرین زمانی که مورها در اسپانیا حکومت می کردند، ساخته شده اند. آنها در عین حال عالی، کلاسیک و زیبا هستند.

سفر و معرفی ۵ قلعه زیبا و دیدنی در نزدیکی شهر مادرید اسپانیا
۵ (۱۰۰%) ۷ votes

اگر زمان شما کوتاه است، چندین قلعه از جمله قلعه لا موتا ، قلعه کوکا ، قلعه آلکازار تولدو ، قلعه آلکازار سگوویا در نزدیکی مادرید وجود دارد که باعث عالی شدن سفر شما می شوند. اگر زمان نامحدود دارید بهتر است این شاهکارهای معماری اسپانیا را حتما بررسی کنید. با مجله گردشگری سفر خوب همراه شوید.

۵- قلعه لا موتا

کمتر از دو ساعت طول می کشد تا از مادرید به قلعه لا موتا (La Mota) در والیودولید برسید. در طول راه روستاهای اسپانیا را می ببینید. اعتقاد بر این است که قلعه لا متا در محل قلعه سابق رم نشسته و به احتمال زیاد قلعه مربوط به دوره بعد از موره می باشد. قلعه حاضر به قرن ۱۵ برمی گردد. پیش از آن که در قرن هفدهم ویرانه شود، زندان دولتی بود که برادر کاوشگر فرانسیسکو پیزارو، اشراف و حتی پادشاهی بورژوا از ایتالیا در آن بودند.

سفر ، مادرید ، اسپانیا ، قلعه لاموتا

۴- قلعه کوکا

اگر قلعه کوکا لوکس می باشد، به این دلیل است که توسط یکی از ثروتمندترین اسقف اعظم قرن بیستم ساخته شده است. تنظیم آن فوق العاده است، و قلعه توسط جنگل کاج احاطه شده است. این قلعه امروزه مدرسه ای برای دانش آموزان جنگلداری است. قلعه کوکا توسط صنعتگران موریه ساخته شده است، اما ظاهر آن مسیحی است. این قلعه یک نمونه اصلی از معماری نظامی آجری است. بعضی از بازدیدکنندگان فکر می کنند این قلعه نظامی است. قلعه خصوصی است و در فاصله ۹۲ مایلی مادرید واقع شده است و فقط به همراه تور می توانید در آنجا حضور داشته باشید.

سفر ، مادرید ، اسپانیا ، قلعه کوکا

۳- قلعه آلکازار تولدو

معماری و تاریخ ترکیبی خیره کننده در Alcazar of Toledo در ۶۹ کیلومتری مادرید ایجاد کرده است. رومی ها قلعه اصلی را در قرن سوم قبل از میلاد ساختند. بعدها حاکمان در طول تلاشهای بازسازی قلعه را تغییر دادند. در نتیجه، این قلعه بزرگ مربع نشان دهنده چهار سبک معماری: رنسانس؛ Plateresque، که ترکیبی از عناصر گوتیک، مسلمان و ایتالیایی است، قرون وسطی و اسپانیایی باروک ((Churrigueresque. هر یک از چهار برج قلعه نشان دهنده سبک خاصی است. این قلعه در طول جنگ داخلی اسپانیا نمادی از ملی گرایی شد، زمانی که ملی گرایان در مخالفت با نیروها، محاصره بزرگی را پشت سر گذاشتند.

آلکازار تولدو ، سفر ، مادرید ، اسپانیا

۲- قلعه جدید Manzanares el Real

قلعه جدید قرن ۱۵ میلادی Manzanares el Real یکی از بهترین قلعه های حفظ شده در منطقه مادرید محسوب می شود. این قلعه یک بار جایگاه محلی بود، اما امروزه موزه اختصاص داده شده به قلعه ها در اسپانیا می باشد. این قلعه روی رودخانه مانزنارس واقع است و جایگزین قلعه ای قدیمی تر در نزدیکی آن می باشد. خانواده مندوزا حدود صد سال در این قلعه زندگی می کردند. قلعه سنگ گرانیت چهار ضلعی دارای برج های دایره ای با یک گالری گوتیک است که با استانداردهای نظامی طراحی شده است. قلعه هنگامی که در شب روشن می شود و یا در برابر آسمان آبی روز بسیار زیبا است.

سفر ، مادرید ، اسپانیا ،۱- آلکازار سگوویا

قلعه آلکازار سگوویا به عنوان یک قلعه رومی، به زودی به ساختار عظیم امروز تبدیل می شود. از مادرید به آلکاسار فقط یک ساعت فاصله است. این قلعه بر روی تپه ای که مشرف به سگوویا و رودخانه های کلامورز و اروسینا می باشد قرار دارد. این قلعه به عنوان یک قلعه افسانه ای محسوب می شود، شاید یک مدل برای قلعه سیندرلا دیزنی. این قلعه با قلعه های اسپانیایی دیگر متفاوت است، زیرا مانند کشتی قایقرانی ساخته شده است. در طول قرن ها، این قلعه به عنوان قلعه، کاخ سلطنتی، زندان و آکادمی نظامی استفاده شده است.

سفر ، مادرید ، اسپانیا ، قلعه آلکازار سگوویا

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *