اطلاعات متفرقهراهنمای سفر

چرا پرواز های صبح زود، بهترین پروازها هستند؟

پرواز راحت و بی‌تاخیر و ایمن یکی از دغدغه‌های مسافرین است. اما چه زمانی بیشتر می‌توان چنین پروازهایی را تجربه کرد؟ طبق گزارشات متخصصان و تحلیل‌گران پرواز، پروازها اول صبح بهترین و بی‌تاخیرترین پروازهاست.

چرا پرواز های صبح زود، بهترین پروازها هستند؟
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

مجله گردشگری سفر خوب – دفعه بعدی که می‌خواهید پروازی را رزرو کنید، بهتر است یک نگاهی هم به پرواز های اول صبح بیندازید و آن را جزو اولویت‌های اول سفرتان قرار دهید. شاید دل کندن از رختخواب برای رسیدن به پرواز ساعت ۶ کمی سخت باشد، ولی ارزشش را دارد. چرا که به گفته تحلیل‌گران، پروازهای اول وقت با احتمال بیشتری شما را سالم و به موقع به مقصدتان می‌رسانند.

پروازهای صبح زود به نسبت پروازهایی که در بعدازظهر یا شب انجام می‌شود احتمال تاخیر کمتری دارند. طبق گزارشات تاخیر پروازها از ساعت ۸ صبح آغاز می‌شوند و تا ساعت ۶ بعدازظهر به اوج خود می‌رسند. دلیل این تاخیرها، ترافیک‌های هوایی هستند. پروازهای صبح زود دچار تاخیر کمتری می‌شوند چرا که تمام پرواز های شب گذشته فرود آمده‌اند و ترافیک هوایی وجود ندارد. هم‌چنین احتمال رعد و برق و شرایط نامساعد جوی در صبح‌ها کمتر است و در نتیجه هواپیما کمتر به چاله‌های هوایی می‌افتد و پرواز راحت‌تر و ایمن‌تری را تجربه خواهید کرد.

امتیاز دیگر پرواز های صبح زود به دیگر پروازها این است که اغلب قیمت کمتری دارد. چون صبح زود بیدار شدن برای بیشتر مردم سخت است، این پروازها معمولا مسافر زیادی ندارد و همین کم طرفدار بودن موجب کاهش قیمت‌های پروازهای صبح زود می‌شود. ضمن اینکه کم مسافر بودن این پروازها نیز خود امتیازی دیگر برای ایمنی بیشتر سفر است.

نکته دیگری که در کلان‌شهرهایی مثل تهران حائز اهمیت است، ترافیک‌های شهری است. زمانی که پرواز اول وقت را رزرو کرده باشید و مجبور باشید صبح زود برای رسیدن به فرودگاه از خانه بیرون بزنید، کمتر در ترافیک داخل شهر می‌مانید و زودتر می‌توانید به فرودگاه برسید و دیگر نگران جا ماندن از پرواز نباشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *