ایالات متحدهمقاصد برتر

پل گلدن گیت سان‌فرانسیسکو (Golden Gate Bridge)

پل گلدن گیت یکی از معروف‌ترین پل‌های جهان در شهر سان‌فرانسیسکو آمریکا است که تبدیل به یک نماد شده و هر بازدیدکننده‌ای را به تحسین وا می‌دارد. پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge) در سان‌فرانسیسکو آمریکا می باشد که بر روی تنگه گلدن گیت ساخته شده و این شهر را به ایالت کالیفرنیا وصل می کند.

پل گلدن گیت سان‌فرانسیسکو (Golden Gate Bridge)
۵ (۱۰۰%) ۳ votes

مجله گردشگری سغر خوب – پل گلدن گیت (Golden Gate Bridge) در سان‌فرانسیسکو آمریکا می باشد که بر روی تنگه گلدن گیت ساخته شده و این شهر را به ایالت کالیفرنیا وصل می کند. این پل زیبا در سال ۱۹۳۳ شروع به ساخت شد و ساخت آن چهار سال به طول انجامید. در سال ۱۹۳۷ با بازگشایی آن در تاریخ ۲۷ می مردم با وسایل نقیله پل اجازه گذر از آن را پیدا کردند.

پل گلدن گیت سان‌فرانسیسکو
پل گلدن گیت سان‌فرانسیسکو

پل گلدن گیت یکی از معروف‌ترین پل‌های جهان در شهر سان‌فرانسیسکو آمریکا است که تبدیل به یک نماد شده و هر بازدیدکننده‌ای را به تحسین وا می‌دارد. عبور از این پل و ثبت چند عکس یادگاری آرزوی هر گردشگری است که به سان فرانسیسکو سفر می‌کند.
این پل تنها راه خروجی سان‌فرانسیسکو به سمت شمال است و از ۶ مسیر مخصوص تردد وسایل نقلیه و دو مسیر محل عبور عابران پیاده در هر دو طرف تشکیل شده‌است. در اول سپتامبر سال ۲۰۰۲ عوارض تردد از روی این پل برای وسایل نقلیه موتوری از ۳ دلار به ۵ دلار افزایش یافت. دوچرخه، موتور و عابر پیاده از پرداخت عوارض معاف هستند.

طول این پل ۱٫۷ مایل است و در طول روز بطور متوسط ۱۸۰۰ وسیله‌ی نقلیه از روی آن عبور می‌کند. پل گلدن گیت شامل شش باند برای عبور (آزاد راه) است و در دو طرف آن پیاده روهای زیبایی وجود دارد که توسط عابرین پیاده و دوچرخه سواران مورد استفاده قرار می‌گیرد. حداکثر سرعت مجاز برای رانندگی بر روی پل در اول اکتبر ۱۹۸۳ از ۸۹ کیلومتر در ساعت به ۷۲ کیلومتر در ساعت کاهش پیدا کرد. پیاده‌روی شرقی در طول روز و پیاده رو غربی فقط در بعد از ظهرها و تعطیلات آخر هفته برای عبور دوچرخه سواران و عابرین پیاده باز می‌شود.

طراح نخست پل گلدن گیت فردی به نام Joseph Strauss بود که طرح اولیه وی ساختاری بالا و پایین داشت و به ستون‌های پل، ساختارهای مختلفی نیز اضافه شده بود. اما طراح پل فعلی Ellis نام دارد که متاسفانه بدون تشریفات اداری از اشتراوس (Strauss) اخراج شد. همین اخراج دلیلی شد که در گزارش پایانی پل هیچ نامی از آلیس نباشد.

پل گلدن گیت سان‌فرانسیسکو
پل گلدن گیت سان‌فرانسیسکو

پل گلدن گیت بخاطر ظرافت و زیبایی و درعین حال سادگی‌اش به سمبلی جهانی برای سان‌فرانسیسکو و البته ایالات متحده تبدیل شده است. در ۲۷ می ۱۹۳۷ همزمان با افتتاح پل، جمعیتی بیست هزار نفری از شهرستان‌های مختلف بر روی این پل رژه رفتند و یک روز پس از آن رئیس جمهور وقت یعنی فرانکلین روزولت در ۲۸ می سازمان GGB را که برای مدیریت و اداره‌ی ترافیک پل بود، تاسیس کرد. برای ساختن این پل در حدود پنج هزار کارگر به کار گرفته شدند و تمامی درختان جنگل اورگان قطع شدند. در سال ۲۰۰۷ جشنی برای تولد ۷۰ سالگی پل گلدن گیت برگزار شد. گردشگران می‌توانند با پیاده روی و یا با دوچرخه بر روی این پل تجربه‌ای غیر قابل وصف را داشته باشند.

آمریکایی ها در مدت ۴ سال، ۳۵میلیون دلار برای ساخت پل “گلدن گیت” یا “دروازه طلایی” در سان‌فرانسیسکو هزینه کردند و در طول این مدت نزدیک به ۳۰ کارگر برای ساخت چنین افتخاری جان خود را از دست دادند و به خاطر وزش بادهای شدید به اعماق آب سقوط کردند.

حالا پس از گذشت ۸۰ سال از عمر این پل، ساکنین شهر سان‌فرانسیسکو آن را نماد شهر خود به حساب می‌آورند. سان‌فرانسیسکو نقش کلیدی را در برقراری ارتباط و اتصال نقاط مختلف دارد و در واقع به استثنای پل بروکلین هیچ پلی در آمریکا به اندازه این پل از اهمیت و محبوبیت برخوردار نیست.

شاید پیش خودتان فکر کنید که در پلی به این بزرگی حتماً دانشمندان برای فعال کردن آژیر مه تحقیقات گسترده‌ای انجام داده‌اند و سیستم براساس مقدار مه، هشدار را فعال می‌کند. اما باید بدانید که آژیر مه به صورت دستی فعال می‌شود. شیوه اندازه‌گیری فرد فعال‌کننده آژیر نیز بدین صورت است که اگر از میدان Plaza نتواند برج شمالی پل را ببینید، در این صورت باید آژیر مه را فعال کند.

از فراز پل گلدن گیت بیش از هر جای دیگری در ایالات متحده آمریکا خودکشی صورت می‌گیرد. ارتفاع آن ۷۵ متر از سطح آب است. پس از یک سقوط ۴ ثانیه‌ای پرنده با سرعت حدوداً ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت به آب می‌خورد. بیشتر پرش کنندگان از اثر ناشی از آسیب تماس با آب می‌میرند. اندکی شان که از اثر اولیه جان بدر می‌برند عموماً خفه می‌شوند یا از سرمازدگی در آب سرد می‌میرند.
بیشتر پرشها برای خودکشی در سوی مقابل خلیج رخ می‌دهد. سوی رو به اقیانوس به روی عابران بسته‌است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *