چینمقاصد برتر

بار دیگر پل شیشه ای چین رکورددار می شود

بار دیگر پل شیشه ای چین رکورددار می شود
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

پل شیشه ای چین جاذبه ای دیگر در چین !

به نظر می رسد ساخت پل شیشه ای برای چینی ها دیگر کاری ندارد چرا که آنها هر بار یک پل شیشه ای طولانی تر از قبلی میسازند و رکورد طولانی ترین پل شیشه ای را از خودشان می گیرند! در ادامه با جزئیات بیشتر خبر همراه مجله گردشگری سفر خوب باشید.

پل شیشه ای چینجدیدترین پل شیشه ای چین که در تاریخ ۲۴ دسامبر ۲۰۱۷ افتتاح شد ، در استان Hebei و منطقه خوش منظره هونگیاگو ساخته شده است که در حال حاضر رکورددار طولانی ترین پل شیشه ای جهان است.

پل شیشه ای هونگیاگو ظرفیت ۲۰۰۰ نفر را دارد اما هر بار فقط ۵۰۰ الی ۶۰۰ نفر می توانند همزمان به روی آن راه بروند. بازدیدکنندگان باید کفش های مخصوص پارچه ای به پا کنند تا آسیبی به سطح شیشه ای این پله وارد نشود.

پل معلق شیشه ای هوانگیاگو (Hongyagu suspention glass bridge ) 488 متر طول دارد و ارتفاع آن ۲۱۸ متر است. عرض پل ۴ متر است و از ۱۰۷۷ پنل شیشه ای که هر یک ۴ سانتیمتر ضخامت دارند ساخته شده است. اما اگر تمام اینها به اندازه کافی این پل را مهیج نمی کند ، بد نیست که بدانید این پل معلق واقعا تاب می خورد. برای اینکه ممکن است برخی از بازدیدکنندگان توان تحمل چنین چیزی را نداشته باشند در فواصلی روی پل کارمندانی ایستاده اند تا به آنها کمک کنند به روی پای خود بایستند و بر ترسشان غلبه کنند.سازندگان این پل ، امنیت آن را تضمین کرده اند و پیش از افتتاح آن بارها با وزنها و وسایل مختلف سعی در شکستن پنل ها داشته اند تا سلامت و امنیت آن تضمین شود.

پل شیشه ای چین

پل شیشه ای معلق هونگیاگو اولین پل از این نوع نیست که در چین ساخته می شود. در حالیکه این پل عنوان طولانی ترین پل شیشه ای را به خود اختصاص داده است ، پل شیشه ای ژانگجیاجی گرند کنیون (Zhangjiajie Grand Canyon ) که در سال ۲۰۱۶ در هونان چین افتتاح شد همچنان با ارتفاع ۳۰۰ متر عنوان مرتفع ترین پل شیشه ای جهان را دراختیار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *