اتریشاروپاقاره ها

مکان های دیدنی وین پایتخت اتریش

مکان های دیدنی وین پایتخت اتریش
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

مکان های دیدنی وین

وین یا ویانا (به آلمانی: Wien) پایتخت کشور اتریش و یکی از استان‌های نه‌گانه کشور اتریش محسوب می‌شود. این شهر بزرگترین شهر اتریش و نهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است. تا قبل از شروع قرن بیستم میلادی، وین بزرگترین شهر آلمانی زبان اروپا بود. پیش از شروعجنگ جهانی اول این شهر دو میلیون نفر جمعیت داشت.

کاخ شونبرون ( Schloß Schönbrunn)  

محل اقامت تابستانی پادشاهان اتریش در وین است که ناصرالدین شاه هم در سفر خود به اتریش از برخی مناطق آن که شامل تخته سنگهای روی هم افتاده در محیط خارجی قصرو یا درختانی که مثل دیواره ای صاف در خاطراتش نوشته است که همچنان باقی مانده است . کاخ شونبرون در ناحیه ۱۳ وین بوده ، از سال ۱۹۶۰ تبدیل به مهمترین منطقه ی توریستی وین شده است .

کاخ شونبرون , مکان های دیدنی وین

ورود به فضای باز فاقد هزینه می باشد اما برای بازدید ازکاخ باید بلیط دریافت کرد. همچنین تعداد اتاق ها در کاخ زیاد است. دیوار اتاق سی و دوم آن از مینیاتور ایرانی مملو است.

آبشار میرافل (Myrafälle)

مکان های دیدنی وین , آبشار میرافل

 تقریبا در ۶۰ کیلومتری جنوب وین، بعد از بادن و در نزدیکی ارتفاعاتUnterberg  واقع شده است که مسیری در امتداد آبشارهای کوچک متعدد بوده و کمی به مسیر ارتفاعات دربند شباهت دارد. هزینه بلیط ورودی سالیانه  آن برای افراد بالای ۱۵ سال, ۵یوروو برای کودکان بالای ۶سال۱.۵ , یورو است. در گذشته ازاین محل به منظور مکانی استراتژیک برای درامان ماندن اقوام سلتیک از یورش های رومن ها استفاده می شد و به مدت ۵۰۰ سال جایگاهی برای آسیاب آبی منطقه نیز به شمار آمده است. همچنین۶۰ سال برای تولید الکتریسیته به کار میرفته است که در سال ۱۹۷۵ کاملا مسدود میشود. سنگی هم در آنجا قرار دارد که یادآور تاریخ ۱۹ سپتامبر ۱۸۰۱ امپراطور فرانسیس دوم و همسرش ماریا ترزیا کارولینا در آن محل است.

پارک ملی Hohe Wand یا دیواره بلند

مکان های دیدنی وین

این پارک حدود ۶ کیلومتر بالاتر از آبشار میرافل واقع شده که محل حیات وحش مکانی برای گلایدر کایت سواری و صخره نوردی است. پس از پرداخت ورودی ناچیز برای خودرو و مسافر، جاده منتهی به ارتفاعاتی می شود که شامل ایستگاه هایی متفاوت بوده که مشهورترین آن sky wall است; یک تراس فلزی روی دیواره جنوبی که از آنجا منظره بسیار زیبایی از دشت روبرو قابل رویت می باشد .

غار Seegrotte

مکان های دیدنی وین

این غار که در ۱۷ کیلومتری جنوب وین واقع شده ، نخست محل استخراج گچ بوده که بعد از خرابی دیواره طبقه پایینی و ورود آب، رسما تعطیل شده است.  به دلیل شرایط مناسب داخل غار، هنگام جنگ جهانی دوم از آن مکان به منظور مرکز ساخت و ترکیب اولین جت جنگی نیروی هوایی آلمان نازی استفاده می شده است. در حال حاضر قطعه هایی از هواپیمای نامبرده شده در یکی از حفره های غار در منظر گردشگران واقع شده است. همچنین فیلمبرداری قسمت هایی از فیلم سه تفنگدار در هال اصلی و مکانهای داخلی این غار به عمل آمده است که  پوستر آن در حوالی ایستگاه قایق درون غار قرار گرفته است. هزینه های ورودی عبارتند از: بزرگسالان:  ۱۱,۰۰یورو

کودکان بین ۴تا ۱۴سال  ; ۸,۰۰ یورو

دو بزرگسال به همراه دو کودک; ۳۰,۰۰ یورو

کالنبرگ Kahlenberg

مکان های دیدنی وین

یکی دیگر از مکان های دیدنی وین که به بام وین مشهور بوده و در شمال شهر و در ارتفاعات قرار گرفته که از آن سوی شهر قابل رویت است.همچنین  در قسمت چپ این مکان کوچه ای واقع شده که منتهی الیه آن به رود دانوب اشراف بیشتری دارد. این ناحیه در منطقه نوزده و بر فراز Grinzingوجود دارد و از طریق اتوبوس خط A38 و متروی U4 می توان به آن دسترسی پیدا کرد.

دریاچه Faak

مکان های دیدنی وین

دریاچه ای در در جنوب شرقی Villach در دره رود دراوا واقع شده است. روستای Faak که به عنوان دریاچه نامگذاری شده یکی دیگر از مکان های دیدنی وین است و بخشی از شهرداری Finkenstein است. دریاچه Faak، یک مقصد توریستی محبوب و با گستره وسیعی از هتل ها و رستوران ها در ساحل است. هفته دوچرخه سواری اروپا و بزرگترین تجمع موتور سیکلت ها در اروپا، در ماه سپتامبر در دریاچه برگزار می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *