آسیاقاره هاهند

معرفی شهر گوا زیباترین شهر هند

گوا نام شهر بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هندوستان است . گوا شامل بندر گوا و شهر گوای کهنه یا شهر قدیمی گوا در فاصله حدودا 40 کیلومتری آن می باشد.

معرفی شهر گوا زیباترین شهر هند
۵ (۱۰۰%) ۴ votes

مجله گردشگری سفر خوب – گوا نام شهر بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هندوستان است . گوا شامل بندر گوا و شهر گوای کهنه یا شهر قدیمی گوا در فاصله حدودا ۴۰ کیلومتری آن می باشد. طبیعت گوا با تپه های بسیار سبز در کنار رودهای عریض با کشتزارهای برنج ، نخل های فراوان و سایر درختان گرمسیری جلوه بسیار زیبایی دارد.

گوا
گوا

گوا کوچکترین ایالت هند است که در غرب هندوستان واقع شده است. گوا سرزمینی سبز است که در سواحل غربی هند با آب های لاجوردی قرار دارد. سواحل جذاب، معابد معروف و جشنواره ها از جاذبه های بزرگ گوا می باشند که میلیون ها گردشگر را در سال از سراسر جهان به این بهشت طبیعی می کشاند تا از آبهای لاجوردی آن لذت ببرند.

گوا یکی از شهرهای ساحلی هندوستان می باشد که با فاصله پروازی یک ساعت از شهر بمبئی و در سواحل غربی هندوستان قرار دارد. شهر گوا دارای سواحل بسیاری می باشد (حدود ۴۰ ساحل کوچک و بزرگ) که این سواحل گوا هندوستان، سالانه میلیونها توریست داخلی و خارجی را به این سواحل می کشاند. از مهم ترین سواحل این بندر می توان به ساحل کندولیم، ساحل میرامار، ساحل کولوا و ساحل موبور اشاره کرد.

قدمت شهر گوا را به قرن سوم پیش از میلاد نسبت می‌دهند زمانی که به عنوان بخشی از امپراتوری مایریان شکل گرفت؛ و از آن پس تحت حکومت‌های محلی یا خاندان‌های مهم هند بود.

گوا
گوا

در روز ۲۵ نوامبر ۱۵۱۰ میلادی ، آلفونس دو آلبوکرک ، دریانورد و ماجراجوی پرتغالی ، بندر گوا را تصرف کرد . او با یک ناوگان جنگی بنادر استراتژیک زیادی در اقیانوس هند ، از جزیره هرمز در خلیج فارس گرفته تا مالاکا را تصرف کرد .
بندر گوا پس از مدتی به مرکز امپراطوری پرتغال در جزایر هند شرقی و اقیانوس هند تبدیل شد و از پایگاه گوا ، پرتغالی ها توانستند به نقاط دیگر آسیا از جمله خلیج فارس دست درازی کنند . اروپا به ویژه انگلستان ، منافع مادی خود را در هند را زمانی دریافتند که پرتغالی ها به هند راه یافتند و در منطقه گوا مستقر شدند .

گوای قدیمی :
گوای قدیمی که زمانی پایتخت مهم و بزرگ پرتغالی‌ها بوده ، امروزه تنها تعداد انگشت شماری کلیسا و کلیسای جامع مهم دارد . این کلیسا‌ها از جمله بزرگترین کلیساها در آسیا می‌باشند . برخی از ساختمان‌ها امروزه به موزه‌های تاریخ شناسی و باستان‌شناسی تبدیل شده‌اند و مکانی عالی برای نمایش تاریخ گوا هستند .یکی از بناهای جذاب در گوای قدیمی ، صومعه و کلیسای سنت فرانسیس از آسیسی است که در سال ۱۵۲۱ ساخته شده است . یکی دیگر از این بناها ، کلیسای بوم عیسی مسیح می‌باشد که شامل بقایای حفظ شده از بدن سنت فرانسیس خاویر، یک مُبلغ مذهبی و قدیس حامی گوا است . بدن این فرد هر ۱۰ سال یکبار به نمایش عموم گذاشته می‌شود. گوای قدیمی چندان از پانجیم دور نیست.

راه های سفر به گوا و هزینه ها

نخستین راهی که برای اغلب سفرهای خارجی به ذهنمان می رسد، استفاده از مسیر هوایی است. امنیت، سرعت و راحتی این مسیر، باعث می شود که به راه های دیگر فکر نکنیم. البته که روش های سفر تنها به هواپیماها محدود نمی شود و بسیاری از اوقات مسیرهای زمینی، جذابیت را به سفرمان اضافه می کنند، اما درباره گوا شرایط قدری متفاوت است؛ از آن جا که در میان کشور هند و ایران، کشور پاکستان قرار گرفته و این کشور از نظر امنیت قابل اعتماد نیست، بنابراین عملا قید سفر زمینی را برای گشت و گذار در هند باید زد. در نتیجه اگر به دنبال سفری راحت هستید، گزینه شما به هواپیما محدود می شود.

آب و هوای گوا

بندر گوا در اکثر ماه های سال ، هوایی گرم و شرجی دارد که برای استفاده از دریا مناسب است . گرمترین ماه سال ، ماه می است که دمای هوا به بیش از ۳۵ درجه سانتیگراد می رسد.

گوا

هزینه‌ های حمل و نقل درون شهری گوا

وقتی به مقصدی خارجی سفر می کنیم، برای گشت و گذار درون شهر، راه های مختلفی پیش روی ماست. می توانیم در ساده ترین حالت از تورهای گشت و گذار استفاده کنیم و البته هزینه گزافی را نیز بپردازیم. راه بهتر و به صرفه تر آن است که درباره حمل و نقل عمومی مقصدمان تحقیق کنیم و بدانیم چه گزینه هایی پیش روی ما قرار دارد و با استفاده از آن ها در شهر گردش کنیم، درست مانند شهروندان همان کشور.

هزینه های اقامت در گوا

در ایالت زیبای گوا، اقامتگاه های مختلفی به چشم می خورد که هر یک بسته به امکانات و خدمات، هزینه های متفاوتی دارند.

هتل ها: طیفی از بهترین هتل های لوکس و ۵ ستاره تا هتل های ارزان و دو ستاره در گوا وجود دارد که در زیر میانگین قیمت هر نوع هتل در هر شب ارائه شده است.

هتل های ۲ ستاره: حدود ۱۰۰۰-۶۰۰۰ روپیه، حدود ۶۰ هزار تا ۳۶۰ هزار تومان

هتل های ۳ ستاره: حدود ۱۳۰۰-۱۰,۰۰۰ روپیه، حدود ۸۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان

هتل های ۴ ستاره: حدود ۲۰۰۰-۱۲,۰۰۰ روپیه، حدود ۱۲۰ هزار تا ۷۲۰ هزار تومان

هتل های ۵ ستاره: حدود ۵۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ روپیه، حدود ۳۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان

آپارتمان: هزینه ‌ها بسته به محل آپارتمان، تعداد اتاق‌ها، فاصله تا مرکز شهر و امکانات آن متفاوت است. بیش از ۶۰۰ آپارتمان مختلف در ایالت کوچک گوا وجود دارد که از اقامتگاه هایی لوکس تا جایی مناسب برای خواب، متفاوت اند.

هزینه آپارتمان های گوا از شبی ۱۰۰۰-۷۰۰۰ روپیه (حدود ۶۰ هزار تا ۴۲۰ هزار تومان) متفاوت است.

هاستل و مهمان خانه: نزدیک ۲۰۰ هاستل و مهمانخانه در گوا به چشم می خورد که امکان اقامتی ارزان را برای شما رقم می زنند و هزینه آن ها بین ۲۲۰ تا ۶۵۰۰ روپیه (حدود ۱۳ هزار تا ۳۹۰ هزار تومان) متفاوت است.

گوا
گوا

امنیت در گوا

 باید بدانید که کشور هند از لحاظ شاخص های جهانی صلح و امنیت در رده ۱۴۱ دنیا قرار گرفته و بنابراین از کشور ما ایران جایگاه پایین تری دارد. البته هند در این رده بندی از کشورهایی چون مصر، ترکیه، لبنان، روسیه و اوکراین وضعیت بهتری دارد و بالاتر می باشد.

از سویی وقتی در نگاهی جزئی تر، امنیت گوا را در آمار و ارقام جستجو می کنیم، خواهیم دید که این ایالت از دیگر شهرهای معروف مانند بمبئی وضعیت خیلی بهتری داشته و امنیت بالاتری دارد و حتی در مواردی می توان امنیتش را با کلانشهر تهران مقایسه کرد. با همه این ها برای آن که سفری ایمن به گوا داشته باشید، خواندن نکات ایمنی زیر ضروری به نظر می رسد:

۱- گه گاهی در میان اخبار روزمره گوا، خبر ربودن و خوراندن دارو به افرادی بی گناه به چشم می خورد. به این منظور برای جلوگیری از هر گونه اتفاق ناخوشایند، فارغ از آن که خانم هستید یا آقا، از پیاده روی تنهایی در شب ها، خیابان های تاریک، محل های خلوت بپرهیزید و از قبول خوراکی و نوشیدنی از آدم های غریبه جدا خودداری کنید.

۲- در صورتی که در هتل، مهمانخانه و به صورت کلی محل اقامت خود گاوصندوق و یا کمدهای قفل دار می بینید، حتما از آن ها استفاده کنید و اشیاء ارزشمند خود را مانند پول، دوربین، لپتاپ، پاسپورت و … را در محل اقامت رها نکنید.

۳- در صورتی که در طی سفر و گشت و گذار در گوا، وسایلی از شما دزدیده شد، حتما به پلیس محلی مراجعه کرده و درباره آن پیگیری نمایید. اغلب پلیس های محلی خوش برخورد و کار راه انداز هستند، اما سیستم کند و ناکارآمد اداری این کشور ممکن است شما را سردرگم و کلافه کند. بنابراین توصیه می شود خونسردی خود را حفظ کنید و به دنبال کارهای خود باشید. در صورتی که احساس کردید پلیس محلی از پیش بردن کارهای شما خودداری و یا کارشکنی می کند، از معاونت شرکت توسعه گردشگری گوا در شهر پانجی، درخواست کمک نمایید.

۴- در هنگام خواب و استراحت، درها و پنجره های محل اقامت خود را قفل کنید و در را به روی افرادی که نمی شناسید، باز نکنید.

۵- شب هنگام، برای پیاده روی و گشت و گذار در شهر، حتی اگر راه شما دورتر می شود، از خیابان های شلوغ و روشن استفاده کنید. تا حد امکان نیز سعی کنید از تاکسی ها و ریکشا ها استفاده نمایید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *