ایرانگردیشهر هامشهد

معرفی باغ ملی مشهد

باغ ملی مشهد ، بوستانی کوچک است که در یکی از خیابانهای قدیمی که ارگ شهر در آن واقع بوده احداث شده و توسط حاج حسین آقای ملک در سال ۱۳۴۵ به شهرداری مشهد واگذار گردیده است .

معرفی باغ ملی مشهد
۴.۵ (۹۰%) ۸ votes

درست وسط یکی از شلوغ ترین و پرتردد ترین خیابان های شهر مشهد که مراکز تجاری و مسکونی و بیشتر هتل های مشهد باغی بزرگ وجود داره که به باغ ملی مشهد مشهور است . در واقع ارگ شهر یا ارگ نخستین مشهد که مالکش محمود سیستانی بوده در اینجا قرار داشته است .با مجله گردشگری سفر خوب همراه شوید تا با این مکان گردشگری بیشتر آشنا شویم.

باغ ملی مشهد
باغ ملی مشهد

قنات رکن آباد هم که یکی از قنات های مشهور شهر بوده از این باغ می گذشته. حالا هم این بوستان بزرگ و با صفا که آبنما و درختان بلندی هم دارد یه مکان مناسبی برای استراحت و اتراق تبدیل شده است . درون این باغ سرسبز تندیس مشاهیر علم و ادب و عرفان و ادب ایرانی  هم به چشم می خورد که بسیار دیدنی است. این باغ هم اکنون در اختیار شهرداری مشهد قرار دارد.

باغ ملی مشهد ، بوستانی کوچک است که در یکی از خیابانهای قدیمی که ارگ شهر در آن واقع بوده احداث شده و توسط حاج حسین آقای ملک در سال ۱۳۴۵ به شهرداری مشهد واگذار گردیده است . باغ ملی در خیابان امام خمینی (ارگ) با فضای دلنشین قدیمی و آب نماها، گلها و درختان خود استراحتگاهی کوچک در دل شهر است. آب قنات رکن آباد که از قناتهای مشهور و قدیمی شهر مشهد بوده از میان این پارک می گذشته است.
ارگ دولتی که ساختمان اولیه آن متعلق به ملک محمود سیستانی و ساختمان بعدی آن متعلق به دوره قاجار است در کنار این پارک بوده است. با توسعه و گسترش شهر و احداث پارک بزرگ و جدید، اکنون باغ ملی به صورت پارک محلی درآمده است، اما در عین حال به دلیل قدمت از اهمیت خاصی برخوردار است. بخش های مختلف این پارک با انواع چنارهای قدیمی و درختان مختلف و گونه های گیاهی و گلکاری و چمن و فضای سبز مزین شده و محل تفرج و تفریح و استراحت شهروندان مشهد و زائران امام رضا (ع) می باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن