ایرانگردیشهر هامشهد

مراکز خرید مشهد ، زیبا ، بی نظیر ، پر تعداد

خرید سوغات بعد از زیارت حرم امام رضا مهم‌ترین برنامه زائرین به شهر مشهد است. مشهد دارای بازارها و مجتمع‌های تجاری متنوعی است. از جمله مجتمع تجاری پروما که از مدرن‌ترین مراکز تجاری مشهد است و دارای بخش‌های مختلف تجاری و تفریحی می‌باشد. هم‌چنین زیست خاور نام برجی تجاری است که معماری آن تلفیقی از معماری اروپایی و ایرانی می‌باشد.

مراکز خرید مشهد ، زیبا ، بی نظیر ، پر تعداد
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

خرید سوغات بعد از زیارت حرم امام رضا مهم‌ترین برنامه زائرین به شهر مشهد است. مشهد دارای بازارها و مجتمع‌های تجاری متنوعی است. از جمله مجتمع تجاری پروما که از مدرن‌ترین مراکز تجاری مشهد است و دارای بخش‌های مختلف تجاری و تفریحی می‌باشد. هم‌چنین زیست خاور نام برجی تجاری است که معماری آن تلفیقی از معماری اروپایی و ایرانی می‌باشد. مراکز خرید مشهد همانند مجتمع الماس شرق از بازارهای بی‌نظیر کشور است که دارای امکانات تفریحی چون آکواریوم طبیعی و شهربازی سرزمین عجایب می باشد. بازار رضا، بازار گوهرشاد، بازار وصال، مرکز تجاری خیام، ویلاژ توریست، زیست خاور و بازار جنت از دیگر مراکز خرید شهر مشهد است که در همه‌ی ایام سال در خدمت رسانی به گردشگران آماده هستند.

۱- مجتمع ویلاژ توریست مشهد

مراکز خرید مشهد

پروژه ویلاژ توریست مشتمل بر ۲۵۰ واحد تجاری در سه طبقه و با سطح کلی ۱۵۰۰۰ متر مربع و با درصد اشتغال حدوداً ۴۰% و ۵۰۰۰ متر مربع فضای شهربازی و ۵۰۰۰ مترمربع هایپر مارکت و .فضاهای نمایشگاهی  و ۲۰۰۰ متر مربع فضای تابستانی در بام دارای دو آب  نمای شاخص یکی در محوطه بام شامل آب و آتش و مجموعه المانهای آتش در مرز های ساختمان می باشد.

۲- مجتمع زیست خاور مشهد

مراکز خرید مشهد

مجتمع تجاری زیست خاور در مرکز شهر و در نزدیکی میدان دکتر علی شریعتی ( میدان تقی آباد ) قرار گرفته‌است و از اماکن مذهبی و نقاط دیدنی شهر فاصله چندانی ندارد. خیابانهای جانبی مجتمع، سریعترین وسیله دسترسی به بزرگراه‌های ارتباطی داخل شهر یعنی فرودگاه‌ها و ایستگاه راه‌آهن را فراهم می‌سازد.

تجربه ای متفاوت از خریدی خوب و تفریحی لذت بخش در مجتمع تجاری و گردشگری الماس شرق مشهد مقدس.

مراکز خرید مشهد

مجتمع تجاری الماس شرق واقع درشهر مقدس مشهد، انتهای خیام شمالی می باشد که دارای زمینی به مساحت ۲۸۰۰۰ مترمربع و با زیربنای در حدود ۱۱۰ هزار مترمربع و در ۶ طبقه ساخته شده است. این مجتمع بعنوان یکی از بزرگترین مجتمع های تجاری کشور و یکی از بزرگترین مراکز خرید مشهد با حدود ۱۲۰۰ واحد تجاری، نیاز شهروندان و گردشگران را درخصوص لوازم خانگی ، صوت وتصویر، تلفن همراه ، رایانه ، لوازم لوکس و دکوری ، اسباب بازی ، صنایع دستی، پوشاک و کیف و کفش و … را تامین می نماید..

۴- بازار رضا مشهد

بازار رضای مشهد در سال ۱۳۵۵ توسط آرشیتکت معروف مهندس داریوش بوربور طراحی، و زیر نظر او ظرف یازده ماه بصورت فرس ماژر ساخته شد. با توجه به حجم زیاد توریست‌ها و زائران شهر مشهد، تجارت در این شهر از گذشته رونق فراوانی داشته‌است. از جمله مراکز تجاری این شهر، می‌توان به بازار رضا اشاره کرد. این بازار یکی از مهم‌ترین مراکز خرید زائرین و گردشگران به‌شمار می‌آید.

مراکز خرید مشهد

مجتمع بازار رضا در نزدیکی مجموعه اماکن رضوی، یکی دیگر از مراکز خرید مشهد است که در ضلع شرقی خیابان امام رضا واقع شده و با ساختار سنتی و مغازه‌های متعدد، محل خرید و فروش و تجارت زائران و مسافران و مجاوران (اهالی مشهد) است. این بازار در دو طبقه احداث شده‌است، در طبقه دوم آن کارگاه‌های کوچک صنایع دستی، طلاکاری، انگشترسازی، فیروزه تراشی و گلدوزی ایجاد شده‌است.

۶-مرکز خرید پاژ مشهد

مراکز خرید مشهد

کاوه، نارنجستان، آی تی، مرکز بین المللی مالی و اقتصادی مشهد ، MIFEC نام هایی هستند که در نوبت قرارگیری بر تارک این پروژه عظیم قرار گرفته و در نهایت جای خود را به پاژ– مرکز بین المللی مالی و اقتصادی مشهد دادند.این مجموعه عظیم با زیر بنای بالغ بر ۱۳۰ هزار مترمربع در ابتدای شاهراه تجاری مشهد (بلوار جانباز) و در حاشیه میدان جانباز قرار گرفته است.

مجتمع عظیم پاژ یکی از مراکز خرید مشهد است که به تازگی افتتاح شده و از بلوک ها و برج های متعددی ترکیب شده که ضمن استقلال در نوع ساخت و کاربری در مجـموع از یک هماهنگی خـاص در ترکیـب ظاهـری و همپو شـانی در بهـره بـرداری برخـور دارند به صورتـی که می تـوان ایـن مـرکـز بیـن المللی را به یک شهر طبقاتی تشبیه کرد که نیاز های متنوع ساکنین و مراجعین در زمینه های مختلف را پیش بینی و تامین نموده است. معماری منحصر آن آمیخته از زیبایی در عین سادگی و بی پیرایگی است که مجموعه ای کاملا استثنایی و بی بدیل را نشان می دهد.

پاژ در مجموع به لحاظ کاربری هائی که در کنار یکدیگر قرار گرفته است ، مساحت ،کیفیت و ارتفاع ،  مجموعه چند منظوره بی رقیب در سطح کشور محسوب می گردد. استفاده از روز آمدترین مصالح ساختمانی و تجهیزات پیشرفته مکانیکی و الکترونیکی ، سیستم های ارتباطی و کنترلی ، استفاده از فیبرهای نوری ، سیستم هوشمند  کنترل مدیریت ساختمان ، پیش بینی نیـروگاه تولید برق اضطـراری به میــزان نیاز کل مجمــوعه حتی در اوج مصرف،استفاده از ۴۳  دستگاه  پله برقی و آسانسور با مارک کنه فنلاند ، سیستم های گرمایش و سرمایش با مزیت ترکیبی از چیلرهای جذبی و تراکمی ، شیشه های سه جداره رنگی و سکوریت بلژیکی ، سیستم اعلام و اطفاء حریق خودکار، دوربین های مدار بسته کنترل تردد و سیستم هوشمند پارکینگ ها ، پوشش ضد حریق اسکلت فلزی ، محوطه زیباو مجاورت با حاشیه مصفا و وسیع میدان جانباز و ده ها امکانات ویژه دیگر از بارزترین نقاط قوت پروژه می باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن