روسیهمقاصد برتر

آشنایی با قله البروس (Elbrus) بلند ترین کوه روسیه و اروپا

هر چند آلپ فرانسه نیز جاذبه های منحصر به فرد خود را دارد اما جالب است بدانید که این قفقاز روسیه است که به بالاترین کوه اروپا، یعنی البروس را در خود جای داده است.

آشنایی با قله البروس (Elbrus) بلند ترین کوه روسیه و اروپا
۴.۶ (۹۲.۸۶%) ۱۴ votes

معرفی قله البروس روسیه

وقتی مردم به کوهنوردی در اروپا فکر می کنند، ذهن آنها بیشتر به سوی رشته کوه آلپ، اسکی و روستاهای کوهستانی سوئیس می رود. هر چند آلپ فرانسه نیز جاذبه های منحصر به فرد خود را دارد اما جالب است بدانید که این قفقاز روسیه است که به بالاترین کوه اروپا، یعنی البروس را در خود جای داده است.

قله البروس روسیه
قله البروس روسیه

این کوه از دو قله آتشفشانی کنار یکدیگر قرار گرفته است این کوه و قله هایش چیزی در حدود ۸۳۲ متر از کوه مونت بلان که در اروپای قرار گرفته بلند تر است و به عنوان بام اروپا شناخته می شود. این کوه جزئی از خانواده هفت قله است ( هفت قله به معنای بلند ترین قله در هر قاره ) که کوه نوردان علاقه مند به فتح آن هستند.

کوه البروس ( Elbrus ) بلندترین قله در قاره اروپا و کشور روسیه می باشد. نام این قله از جهاتی نیز شبیه به رشته کوه البرز  ایران نیز می باشد و میتوان گفت ریشه نام هر دو نیز بسیار شبیه به یکدیگر می باشد. این کوه شامل دو قله شرقی و غربی است که قله غربی آن را می توان گت که قله اصلی است که با ارتفاع ۵۶۴۲ متر بلندترین قله اروپا لقب گرفته که البته قله شرقی آن نیز دست کمی از قله غربی آن نداشته و در حدود ۲۱ متر ازقله غربی کوتاه تر است.

صعود به این قله برای کوه نوردان حرفه ای چیزی در حدود ۱۲ سات به طول خواهد انجامید. البته با توجه به مسیر صعود، صعود برای افراد نیمه حرفه ای نیز میسر می باشد.

چگونه به قله البروس صعود کنیم ؟

زمین: کوه های صخره ای سفید ، برفی که می تواند عمیق و نرم باشد یا در اوج فصل سرما، پایدار و شکننده باشد. در یک بخش، کوه نوردان باید از طناب ثابت استفاده کنند.

آب و هوا: مانند تمام کوه ها، هوا بر روی البروس می تواند سرد و غیر قابل پیش بینی باشد. درجه حرارت یخبندان معمولا به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد، به خصوص در شب و باید برای آن چاره ای اندیشید.

قله البروس روسیه
قله البروس روسیه

اقامت: کوهنوردان معمولا دو شب اول را در یک هتل توریستی در روستای Terskol، جایی که آنها تجهیزات و ترکیبات کامل را سازماندهی می کنند، صرف می کنند. در کوه بیشتر کوه نوردان در جان پناه، در کلبه های کوچک واقع شده در ارتفاع ۴۰۰۰ متری می ماندند.

بیماری ارتفاع: هر کسی که به این قله صعود میکند این را باید بداند که در مرحله اول صعود، اکسیژن هوا چیزی در حدود ۵۰ درصد کمتر از سطح دریاست. علائم این کمبود اکسیژن معمولا بعد از صعود بالاتر از ۲۴۰۰ متر رخ می دهد و شامل سردرد، از دست دادن اشتها، تنگی نفس، خواب کم، حالت تهوع، استفراغ و افزایش ضربان قلب است. ضروری است که به طور منظم هر زمان که بخواهید، مقدار زیادی مایعات بنوشید و استراحت کنید.

کوه نوردان باید این را در نظر داشته باشند برای صعود به البروس روسیه باید حداقل سه راهپیمایی داشته باشند

  1. اول به Priyut 11 (در ارتفاع ۴۲۰۰ متری )
  2. دوم به Pashtuhova ( در ارتفاع ۴۷۵۰ متری )

معمولا صعود به قله البروس از ساعت یک صبح با جمع شدن افراد آغاز می شود و چند ساعت اول را در تاریکی با استفاده از مشعل باید صعود کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *