روسیهمقاصد برتر

معرفی کامل شهر سنت پترزبورگ شهر تاریخی روسیه با مکان های دیدنی و زیبا

سنت پترزبورگ ( sankt petersburg یا st petersburg ) دومین شهر بزرگ در روسیه پس از پایتخت آن مسکو است که در آن بزرگترین تمدن های بشری جای گرفته است.

معرفی کامل شهر سنت پترزبورگ شهر تاریخی روسیه با مکان های دیدنی و زیبا
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

سنت پترزبورگ ( sankt petersburg یا st petersburg ) دومین شهر بزرگ در روسیه پس از پایتخت آن مسکو است که در آن بزرگترین تمدن های بشری جای گرفته است. در این شهر موزه هایی وجود دارد که در آنها اشیایی از دنیای باستان نگهداری می شود. سنت پترزبورگ به عنوان پایتخت فرهنگی، تاریخی و علمی روسیه محسوب می شود و به شهر پتر مقدس معروف است.

در شهر سنت پترزبورگ بیش از ۲۰۰ موزه وجود دارد. فاصله دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ ۶۵۰ کیلومتر می باشد که این فاصله با هواپیما در مدت یک ساعت و ده دقیقه و با قطارهای سریع السیر در مدت ۸ ساعت طی می گردد.

سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای دنیا است که از گنجینه های تمدن بشری محسوب می شود.

سنت پترزبورگ از قدیم ایام یکی از مهمترین شهر های روسیه بوده است. این شهر که زمانی پایتخت زمستانی تزار ها بوده یکی از شهرهای مهم روسیه که ساختمان های بزرگ و با شکوهی دارد. این شهر که در دوران پس از انقلاب اکتبر به احترام رهبر انقلاب لنینگراد خوانده می شد، بعد از فروپاشی شوروی دوباره سن پترزبورگ نام گرفت.

پتر کبیر زمانی که شاهزاده بود به آمستردام تردد زیادی داشته است. بعد از آن متوجه این موضوع میشود که سرزمین خودش شباهت زیادی با آمستردام دارد و به شکل جزیره جزیره است. پس از آن این تصمیم را میگیرد که زمانیکه به پادشاهی رسید پایتخت را از مسکو به سنت پترزبورگ منتقل کند.

سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ اهمیت تاریخی بسیار زیاد دارد . تمام شهر سنت پترزبورگ مانند موزه است و بافت تاریخی بسیار زیبایی دارد.

فرودگاه  پولکوو شهر سنت پترزبورگ فرودگاه بین‌المللی شهر سنت پترزبورگ بوده و تاریخ پر فراز و نشیبی را از سر گذرانده است. این فرودگاه قطب اصلی پروازهای هواپیمایی روسیه به شمار می‌آید.

هنگامیکه از فرودگاه وارد سنت پترزبورگ میشوید ساختمان های بلندی را مشاهده میکنید که به این قسمت سنت پترزبورگ قرن ۲۱ گفته میشود. بعد از آن قسمتی را میبینیم که توسط کمونیست ها ساخته شده که به آن سنت پترزبورگ قرن ۲۰ گفته میشود . قسمت بعدی که خیابان کمی باریک تر میشود سنت پترزبورگ قرن ۱۹ است و مرکز این شهر سنت پترزبورگ قرن ۱۸ دیده میشود.

سنت پترزبورگ

سیستم حمل و نقل شهر سنت پترزبورگ یکی از جامع‌ترین سیستم‌های حمل و نقل درون شهری در جهان است. متروی این شهر تقریبا سراسر شهر را پوشش می‌دهد و به دلیل معماری زیبای ایستگاه‌هایش جزو جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار میان گردشگران این شهر به حساب می‌آید. قدمت متروی این شهر به بیش از ۲۰ سال می‌رسد و همه روزه از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب به مسافرانش خدمات ارائه می‌کند.

از جاذبه های زیبای این شهر ساختمان ها و معماری های چشم نواز کلیساهای بزرگ این شهر است. یکی از این کلیسا های معروف سن پترزبورگ کلیسای ناجی است.

سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ شهری است که در ۴۲ جزیره ساخته شده است . کل شهر با اراده ی یک شخص به اسم پتر کبیر ساخته شده است و آن زمان به هدف پایتخت ساخته شده است.

در سنت پترزبورگ و اطرافش بیش از ۵۰۰ کاخ وجود دارد که متعلق به تزارها و خاندان تزارها و … بوده است که بالای ۹۰% آنها به علت حمله آلمان ها از بین رفت.

سنت پترزبورگ

۲۲ jun یا ۱تیر طولانی ترین روز در سنت پترزبورگ است به گونه ای که ۱۱ یا ۱۲ شب هوا  مثل دم غروب است و تا ساعت ۲/۳۰ الی ۳ نیمه شب به همین صورت است و ۷ صبح خورشید به طور کامل طلوع میکند . که به آن شب های سفید گفته میشود. به همین دلیل هتل های سنت پترزبورگ پرده های کلفت مانند پتو دارند. شب های سفید از قبل از ۲۲ jun شروع و تا چند روز بعد از آن ادامه دارد.اما خود ۲۲ jun  بلندترین روز است. ۶ماه در سال اصلا خورشید ندارند و سرمای شدیدی مستولی میشود.

سنت پترزبورگ

شهر سنت پترزبورگ به دلیل نزدیکی به خلیج فنلاند آب و هوای مرطوبی دارد. این شهر تابستان‌های نسبتا گرم و زمستان‌های معتدلی دارد. میانگین پایین‌ترین دما در این شهر منفی ۷ درجه است و میانگین بالاترین دما مثبت ۱۸ درجه‌ی سانتی‌گراد است. در طی روزهای برگزاری جام‌جهانی در این شهر آب‌های آن یکی از دلچسب‌ترین آب‌وهواهایش خواهد بود.

سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ یکی از شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ است که در استادیوم زنیت آرنا میزبان تیم های حاضر در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ است. اولین بازی تیم ایران در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ نیز در استادیوم زنیت آرنا شهر سنت پترزبورگ است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *