اطلاعات متفرقهراهنمای سفرمتفرقه

زشت ترین کارهایی که توریست ها انجام داده اند!

هستند کسانی در سراسر دنیا که در برخوردشان با منابع تاریخی بازمانده از سال های دوری که حتی قراری بر بودن ما نبوده است، بد رفتاری هایی انجام می دهند که مشکل ساز می شود.

زشت ترین کارهایی که توریست ها انجام داده اند!
۵ (۱۰۰%) ۵ votes

در این مقاله از مجله گردشگری سفر خوب قصد داریم به موضوع  زشت ترین کارهای توریست ها  بپردازیم.

سفرهای ما همواره پر از دیدنی های فراوان است. هر کجایی که می رویم از آثار دیدنی آن منطقه پر شده استف گاه کم و یا گاه زیاد. اما این که چگونه با این آثار برخورد نماییم. همواره در بحث برخورد با این آثار این سوال پیش می آید که چگونه باید در برخورد با میراث تاریخی و فرهنگی یک منطقه برخورد کرد که آن چنان که برای ما مانده، برای آیندگان نیز بماند.

در این ما بین اما هستند کسانی در سراسر دنیا که در برخوردشان با منابع تاریخی بازمانده از سال های دوری که حتی قراری بر بودن ما نبوده است، بد رفتاری هایی انجام می دهند که مشکل ساز می شود.

زشت ترین کارهای توریست ها

در این مطلب می خواهیم به چند مورد از رفتار اشتباه گردشگران با آثار تاریخی را به همراه شما مورد بررسی قرار دهیم که شاید برای کسانی که ان را مرتکب شده اند خاطره انگیز باشد ولی بی شک از نگاه جهانی تاسف بارند.

زشت ترین کارهای توریست ها
زشت ترین کارهای توریست ها

 

چین

عده ای از گردشگرای که در چین بودند در سواحل جزایر هاینان (Hainan)  چیزی عجیب را می بینند که تا آن زمان تا به حال با آن روبرو نشده بودند.

آن ها دلفینی را می بینند که در نزدیکی ساحل قرار بر روی آب شناور بود!

این دلفین بیچاره که دچار آسیب شده بود و ساعات آخر زندگی خود را می گذراند، خود را طولی نکشید که در حال انداختن عکس یادگاری به همراه توریستانی دید که او را از آب گرفته بودند.

این دلفین بیچاره که با قایقی گویا برخورد داشته، آخرین لحظات زندگی خود را سخت تر از چیزی که باید می بوده، گذرانده است.

این توریست ها پس از این که کارشان با آن دلفین به اتمام رسید، او را در آب های دریای ساحل هاینان رها کردند. متاسفانه این دلفین که ضعفش از قبل بیشتر هم شده بود در پایان پروسه ی عکاسی جان خود را از دست داد.

زشت ترین کارهای توریست ها
زشت ترین کارهای توریست ها

ایتالیا

ماجرا از این قرار است که یک توریست آمریکایی که برای بازدید از کشور ایتالیا به این کشور سفر کرده بود، در بازدید از موزه ی دل اپرا دل اومو (Museo dell’Opera del Duomo) که در فلورانس قرار دارد، در بازدید از یک مجسمه ی ۶۰۰ ساله، انگشت آن را شکست!

این مرد اگر انگشت این مجسمه که متعلق به قرن ۱۴ میلادی بوده را از ناحیه ی انگشت اندازه گیری نمی کرده گویی چیزی را در زندگی خود کم داشته است!

البته مشخص شد که این انگشت قبلا توسط شخص دیگری شکسته شده بوده و این انگشت از طرف موزه به صورت ترمیمِ جایگزین شده بوده است.

زشت ترین کارهای توریست ها
زشت ترین کارهای توریست ها

یونان

مدت ها پیش بود که خبری در دنیا منتشر شد که دو حوزه ی گردشگری و محیط زیست را درگیر خود می کرد.

این خبر باعث خنده ی همراه باشگفتی مردم جهان شد. مشروح خبر این بود که یک توریست آمریکایی که به کشور یونان سفر کرده بود، در گشت و گذارش در این کشور به سواحل آن رفت.

تا این جا همه چیز طبیعی است و مشکلی وجود ندارد اما دقیقا از همین جاست که قضیه شروع می شود.

این توریست در حالی که در این منطقه ی دریایی به گشت و گذار می پرداخته است، اختاپوسی را شکار می کند و با خود به محل اقامتش می برد. این اختاپوس ۶ پا جز یکی از نایاب ترین گونه های خود بوده است.

شاید برایتان جالب و عجیب باشد که بدانید از این اختاپوس تنها دو بار در جهان دیده شده بود که البته برای بار دوم غذای این توریست آمریکایی شد!

این توریست هنگامی که قصد خوردن این اختاپوس راداشته حتی آشپز محلی هم که در اقامتگاه او حضور داشته از این کار امتناع می کند و این فرد خودش آن را می پزد و نوش جان می کند!

زشت ترین کارهای توریست ها
زشت ترین کارهای توریست ها

ایرلند

اگر در گوگل دو کلید واژه ی جاذبه های ایرلند و یا جاذبه های طبیعی ایرلند را سرچ کنید، خواهید دید که یکی از مکان هایی که حتما رفتن به آن در سفر به ایرلند پیشنهاد خواهد شد، صخره های موهر در کشور ایرلند است.

در واقع این صخره ها، بی اغراق جز یکی از زیباترین و بهترین مراکز و مناطق طبیعی این کشور به حساب می آیند.

این جاذبه ی طبیعی هزاران سال است که در طی نرمش با سرما و گرما و امواج دریا همچنان سر پا مانده است و حتی روز به روز جذاب تر می شود اما از زمانی که پای برخی از افراد که هنوز هویت آنان نامشخص است و فقط مشخص شده است که این افراد گروهی از هیچهایکرهای فرانسوی بوده اند، طبیعت این صخره ها دچار تحول قرار گرفت.

افراد این گروه در سفرشان به این منطقه اقدام به کشیدن نقاشی هایی با اسپری بر روی این صخره ها نمودند!

فکرش را بکنید، شما توریست باشید و در یک کشور دیگر، در مکانی که کم کم ۸ فوت از دریا بلندتر است و جاذبه ی ملی هم به حساب می آید، با اسپری طرح هایی را که در خیابان ها می کشند را بر روی این صخره ها بکشید!!!

البته این نکته گفتنی است که این عکس ها در شبکه های اجتماعی دست به دست گردید و از این افراد و عملشان انتقادات فراوانی شد.

زشت ترین کارهای توریست ها
زشت ترین کارهای توریست ها

مصر

چندی پیش بود که در بخش اخبار شگفت انگیز گردشگری جهان، خبری مبنی بر رفتار یک گردشگر با یکی از آثار مهم مصر در سراسر جهان پخش شد.

در ماه می ۲۰۱۷ بود که یک توریست چینی به نام دینگ جیناهو (Ding Jinhao)، در سفرش به مصر و یکی از تالارهای باستانی مصری که قدمتی ۳ هزار ساله داشت، اقدام به حرکتی عجیب کرد.

این پسر ۱۵ ساله که گویا حوصله اش سر رفته بوده و قصد خروج را داشته ولی چون موفق نمی شده و باید با همراهان خود می مانده، با یک وسیله ی تیز اقدام به کشیدن نقش و نگار بر روی دیواره های این مکان باستانی می نماید!

این پسر نوجوان در انتها نیز در پایین اثر هنریش نام خود را نیز با جزئیات کامل ثبت می نماید و به این گونه همه متوجه می شوند که کار او بوده است.

این دیوار که از هزاران سال پیش سالم مانده بود و از مخاطراتی همچون بلایای طبیعی، جنگ، طوفان، سلسله های گوناگون، استهلاک،… و بسیاری از عوامل دیگر جان سالم به در برده بود، حال به دست نوجوانی از کشور چین نقش و نگار جدیدی بر روی خود دارد.

کسانی که با این پسر بوده اند اگر می دانستند که حضور ببیش اندازه ی این پسر در این مکان چنین دردسری درست خواهد کرد، هیچ گاه مانع از خروج او نمی شدند!

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *