ترکیهمقاصد برتر

رودخانه ماناوگات آنتالیا

رودخانه ماناوگات آنتالیا
۵ (۱۰۰%) ۵ votes

مجله گردشگری سفر خوب – رودخانه ماناوگات آنتالیا به عنوان یکی از شگفت انگیزترین رودخانه های ترکیه از به هم پیوستن چندین چشمه در ارتفاع ۱۳۵۰ متری کوه های توروس به وجود می آید و با گذر از میان صخره های کوچک و جلگه ها به آب های زیبای مدیترانه می پیوندد . رودخانه ماناوگات که از جاذبه های گردشگری ترکیه به شمار می آید در نزدیکی روستای ماناوگات واقع شده و امتداد آن یکی از محبوب ترین مناطق برای پیک نیک در میان مردم ترکیه و گردشگران تور آنتالیا می باشد.

رودخانه ماناوگات
رودخانه ماناوگات

هنوز از زمان پیدایش این رودخانه اطلاعات دقیق در دسترس نیست ولی برخی اعتقاد دارند که قدمت رودخانه ماناوگات به ۲۰۰-۱۵۰ سال قبل از میلاد بر می گردد .

از رودخانه های زیبای شهر آنتالیا واقع در کشور ترکیه که سالانه توریست های داخلی و خارجی بیشماری را به خود جذب می کند. از تاریخ پیدایش این رودخانه مدارک محکمی در دست نیست اما شواهد حاکی از آن است که ماناوگات تقریبا دو قرن قبل میلاد مسیح بوجود آمده است. این رودخانه از جنوب کوه های طرس سرچشمه گرفته و به آب های مدیترانه منتهی می شود. از دیر باز برای امرار و معاش روزانه حمل بار و انسان از روی این رودخانه انجام می گرفته که تا سال های اخیر نیز ادامه داشته است.

در سال ۱۹۱۳ ماناوگات به صورت رسمی به عنوان یکی از روستاهای جمهوری ترکیه اعلام شد. آبشار ماناوگات در ۴کیلوتری این روستا واقع شده است که سرگرمی های فراوانی را برای گردشگران به همراه دارد از جمله قایقرانی ، شنا و…

رودخانه ماناوگات از کنار شهر زیبای سیده عبور می کند که سالانه گردشگران زیادی با کشتی های گردشگری از مناظر زیبا و دلچسب اطراف رودخانه ماناوگات دیدن می کنند، همچنین گردشگران و مسافران کشتی می توانند زمانی را برای شنا در رودخانه ماناوگات و دریای مدیترانه صرف کنند.

رودخانه ماناوگات
رودخانه ماناوگات

در اطراف رود خانه درختان کهن سال صنوبر قد علم کرده که مکانی آرام و زیبا جهت صرف ناهار و کباب ماهی قزل به ارمغان آورده است. از مزایای این رود خانه میتوان به فاصله ی ۳کیلومتری آن با شیهلار اشاره کرد. شیهلار با یک پیاده روی ساده و در عین حال زیبا بعد تقریبا یک ساعت پیاده روی دل نشین به سایت باستانی سلوکیا منتهی می شود.

رود خانه ماناوگات مکانی دل نشین و آرامی را برای گردشگران فراهم آورده تا لحظه های خوشی را برای شما به وجود آورد. تور های گردشگری معمولا یک نصف روز را به رود خانه و آبشار ماناوگات و قایق رانی و شنا در آب های مدیترانه اختصاص می دهند ، که البته روز خاطره سازی خواهد بود.

در اطراف رود خانه درختان کهن سال صنوبر قد علم کرده که مکانی آرام و زیبا جهت صرف ناهار و کباب ماهی قزل به ارمغان آورده است . وجود آبشارها ، باغات چایی و رستوران ها ، این منطقه را به محلی دلپذیر و استراحتگاهی خنک خصوصا بعد از یک روز گردش و تفریح در آنتالیا تبدیل نموده است . اگر شما نیز قصد دارید به انتالیا سفر کنید توصیه می گردد حتما از رودخانه ماناوگات دیدن کنید و روزی را به تفریح و استراحت در دامان طبیعت اختصاص دهید .

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *