اطلاعات متفرقهمتفرقه

دست و دلبازترین شهرهای جهان

برخی از دست و دلبازترین شهرهای جهان برای جلوگیری روند کاهش رشد جمعیت، تصمیمات متفاوتی اتخاذ کرده اند. شاید برایتان عجیب و باورنکردنی باشد اما به راستی با زندگی در این شهرها پول دریافت می کنید

دست و دلبازترین شهرهای جهان
۴.۷ (۹۳.۳۳%) ۳ votes

اگر در دست و دلبازترین شهرهای جهان اقامت کنید، به شما پول می دهند…

برخی از دست و دلبازترین شهرهای جهان برای جلوگیری روند کاهش رشد جمعیت، تصمیمات متفاوتی اتخاذ کرده اند. شاید برایتان عجیب و باورنکردنی باشد اما به راستی با زندگی در این شهرها پول دریافت می کنید! بعضی از این کشورها به مهاجران زمین مجانی می دهند و برخی دیگر به مردمی که موافقت کنند از شهر و دیار خود کوچ کرده و در سرزمین آنها مستقر شوند، پول نقد اعطا می کنند. دست و دلبازترین شهرهای جهان برای کسانی که قصد مهاجرت دارند و می خواهند محل زندگی خود را تغییر دهند، یک پیشنهاد ویژه دارد. چه چیزی بهتر از اینکه به شهرهای زیبا و متنوع کوچ کنید و بابت آن به شما پول هم بدهند.

۱. با زندگی در شهر کاندلا، ایتالیا پول دریافت می کنید. (Candela, Italy)

شهر کاندلا در نواحی جنوبی ایتالیا و منطقه پولیا واقع شده است. در دهه ۱۹۹۰ در این شهر بیش از ۸۰۰۰ نفر زندگی می کردند. خیابان های شلوغ کاندلا همیشه مملو از گردشگر بود و از این رو، به “ناپل کوچک” معروف بود. اما امروز جمعیت این شهر به ۲۷۰۰ نفر رسیده است و این موضوع شهردار کاندلا را نگران کرده است. مسئولین شهر تصمیم گرفته اند تا به هر کس که در این شهر زندگی کند ماهیانه مبلغ ۲۰۰۰ یورو (۲۳۵۰ دلار) پرداخت کنند.

دست و دلبازترین شهرهای جهان
دست و دلبازترین شهرهای جهان

این تنها چاره ایست که به فکر مسئولین رسیده تا از این طریق بتوانند مردم را برای اقامت در شهرشان ترغیب کنند و دوباره خیابان های پر پیچ و خم کاندلا را به روزهای اوج خود باز گردانند. کاندلا یک روستای زیبا است که توسط تپه های سرسبز و جنگل های انبوه احاطه شده است.

افرادی که به زندگی در این شهر علاقه دارند، باید در داخل کاندلا یک خانه اجاره کنند و یک شغل برای خودشان دست و پا کنند که حقوق معوقه آن به ۷۵۰۰ یورو در سال برسد. افراد مجرد از صندوق های شهری ۸۰۰ یورو، زوج های جوان ۱۴۰۰ یورو، خانواده های سه نفره ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ یورو و خانواده های ۴ تا ۵ نفره ۲۰۰۰ یورو حقوق ماهیانه دریافت خواهند کرد.

۲. پنگا، اسپانیا یکی از دست و دلبازترین شهرهای جهان

دست و دلبازترین شهرهای جهان
دست و دلبازترین شهرهای جهان

پنگا دهستانی کوچک در شرق کشور اسپانیا است. دولت اسپانیا تصمیم گرفته برای تقویت و توسعه اقتصاد این منطقه و جذب مهاجران، به زوج های جوانی که موافقت کنند در پنگا زندگی کنند، ۳۰۰۰ یورو پرداخت نماید.

همچنین، برخی از شهرهای آمریکا ، کانادا و سرتاسر آلاسکا برای مستقر کردن مهاجران حاضرند پول بپردازند.

۳. نیوهیون، کنتیکت

(New Haven, Connecticut)

شهر نیوهیون در ایالت کنتیکت آمریکا به کسانی که تصمیم بگیرند در این شهر زندگی کنند، برای خرید خانه ۱۰۰۰۰ دلار پیش پرداخت بدون بهره اعطا می کند. کارمندان شهر، معلمین، آتش نشانان و ارتش ۲۵۰۰ دلار دیگر هم دریافت خواهند کرد.

دست و دلبازترین شهرهای جهان
دست و دلبازترین شهرهای جهان

مسئولین این شهر برای بهبود امکانات صرفه جویی در انرژی  تا ۳۰۰۰۰ دلار وام قابل بخشش می دهد. اگر در این شهر اقامت کنید، دولت هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی را تا دوران فارغ التحصیلی تقبل می نماید.

۴. مارکیوت، کانزاس یکی از دست و دلبازترین شهرهای جهان (Marquette, Kansas)

افت جمعیت ایالت کانزاس از سال های اولیه دهه ۱۹۰۰ شروع شد. شهرهایی مانند مارکیوت برای حل معزل کمبود جمعیت، زمین های مجانی به کسانی که تصمیم بگیرند در این شهر زندگی کنند، اعطا می کنند.

دست و دلبازترین شهرهای جهان
دست و دلبازترین شهرهای جهان

زمین های مجانی ماکیوت در بخش غربی منطقه واقع شده اند و از چشم انداز فوق العاده ای برخوردار هستند. برای واجد شرایط بودن از حق مالکیت زمین مجانی، شما باید در طول یک سال تا ساخت خانه و حد اقل یک سال پس از تکمیل ساخت خانه تان در این شهر اقامت داشته باشید.

۵. سرتاسر آلاسکا

آلاسکا، شمالی ترین منطقه کره زمین، مناسب کسانی است که عاشق برف و یخبندان هستند. از سال ۱۹۷۶، مقامات این کشور از صندوق دائمی خود به ساکنین منطقه پول پرداخت می کنند. درآمدهای نفتی این کشور به طور مساوی بین ساکنین آن تقسیم می شود.

دست و دلبازترین شهرهای جهان
دست و دلبازترین شهرهای جهان

برای دریافت سهم خود باید حداقل یک سال در آلاسکا زندگی کنید، ۱۹۰ روز تقویم را در آنجا حضور داشته باشید و هیچ جرمی مرتکب نشوید تا سهم ۳۲۶۹ دلاری خود را دریافت کنید.

۶. سرتاسر ساسکاچوان، کانادا (Saskatchewan, Canada)

دست و دلبازترین شهرهای جهان
دست و دلبازترین شهرهای جهان

برای جذب دانشجو، ساسکاچوان به فارق التحصیلان تا ۱۵۹۵۶ دلار آمریکا کمک هزینه تحصیلی می پردازد. این وام بدون بهره تا ۱۰ سال قابل پرداخت می باشد.

۷. شیلی (Chile)

دست و دلبازترین شهرهای جهان
دست و دلبازترین شهرهای جهان

کشور شیلی برای تبدیل شدن به قطب تجاری آمریکای جنوبی، مبلغ ۴۵۰۰۰ دلار به اضافه یک ویزای کاری یک ساله برای راه اندازی کسب و کار و تجارت در آنجا پرداخت خواهد کرد.

۸. آبشار نیاگارا، نیویورک (Niagara Falls, New York)

دست و دلبازترین شهرهای جهان
دست و دلبازترین شهرهای جهان

آیا برای ادامه تحصیل به وام دانشجویی نیاز دارید؟ تنها اگر به منطقه آبشار نیاگارا مهاجرت کنید، این امر محقق خواهد بود. این شهر در حدود ۷۰۰۰ دلار برای اقامتی دو ساله در محله های مشخصی اعطا خواهد کرد. علاوه بر این شما در نزدیکی یکی از عجایب هفت گانه جهان زندگی خواهد کرد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *