ترکیهمقاصد برتر

برج ساعت آنتالیا نشانی از شکوه باستانی این شهر

برج ساعت آنتالیا که بخشی از برج و باروی کهن این شهر قدیمی است نمادی از آنتالیای قدیم به شمار می رود. این برج آخرین بازمانده از برج های هشتادگانه آنتالیای قدیم است،

برج ساعت آنتالیا نشانی از شکوه باستانی این شهر
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

برج ساعت آنتالیا که بخشی از برج و باروی کهن این شهر قدیمی است نمادی از آنتالیای قدیم به شمار می رود. این برج آخرین بازمانده از برج های هشتادگانه آنتالیای قدیم است، برج هایی که در گذشته دور، اطراف این شهر کهن را فرا گرفته بودند. این سازه سنگی بلند در منظره شهری پیرامونش به مانند میراثی از گذشته ای غنی از دور جلوه گری می کند. از جمله ویژگی های خاص این برج جدا از سازه آن، پرچم آن، ساعت و چند سنگ نوشته باستانی است.

زمانی که به برج ساعت می رسید، چیزی که نظر شما را جلب می کند تقابل بین این ساختمان تاریخی و مجموعه هتل ها و رستوران های مدرن اطراف آن است . این برج در واقع نشانگر ورودی شهر قدیم آنتالیا است، ورودی ای که روزگاری بخشی از دیواری بوده است که از شهر محافظت می کرده است. به جای نورهای زیاد و چشمک زن سازه های مدرن، حال و هوای سنتی شهر را به آغوش بکشید. دار و درخت هایی که اطراف برج را فرا گرفته اند این حال و هوای سنتی را بیشتر و بهتر تقویت می کنند.

برج ساعت آنتالیاویژگی های این سایت گردشگری واقع در مرکز شهر برای افراد محلی و مسافران به خوبی شناخته شده است ، برج ساعت آنتالیا یکی از نقاط پرطرفدار در شهر آنتالیا می باشد. یک  لحظه با خود فکر کنید که ساکنان شهر در زمان حکومت عثمانی و حدود سال ۱۸۰۰ میلادی در زیر برج با هم قرار ملاقات می گذاشتند . در زمان غروب هنگامی که نور بر زیبایی برج می افزاید حتما این برج پرطرفدار را ستایش خواهید کرد . حتی می توانید در آسمان شب از آن عکس های جذابی بگیرید. برج ساعت دارای یک پلان مربعی است و از سنگ های سخت قطعه قطعه شده ساخته شده است.

پس از بازدید از برج ساعت آنتالیا می توانید در رستوران ها و کافه های زیادی که اطراف برج هستند چیزی میل کنید یا بنوشید یا اینکه در یکی از هتل های نزدیک برج اقامت کنید، هتل هایی که در بهترین موقعیت در مرکز شهر و در نزدیکی ساحل قرار دارند. از جمله نقاط گردشگری خوب در این منطقه می توان به میدان جمهوری (Cumhuriyet Meydan) یا Republic Square  اشاره کرد، محلی آرام که در آن می توانید از یک پیک نیک خوب با منظره ای از برج لذت ببرید. یا اینکه دروازه Hadrian و موزه آنتالیا را ببینید تا حس بهتری نسبت به تاریخ این شهر پیدا کنید.

برج ساعت آنتالیا در ورودی شهر قدیمی و در مرکز آنتالیا قامت بلند کرده است . با چند دقیقه قدم زدن به سمت شمال شرق برج به پارک ها، رستوران ها و کافه هایی می رسید که این محوطه تاریخی را احاطه کرده اند . حتی با اتوبوس و تاکسی می توانید از محل های دیگر به برج ساعت بیایید، برج ساعت در نزدیکی مسجد Yivli Minaret قرار دارد.

آنتالیا شهری است که بیشترین رشد را در ترکیه داشته است. و گردشگران از همه جای جهان برای دیدن ترکیب خارق العاده فرهنگ سنتی ترکیه و ساحل های فوق العاده اش به آن هجوم می آورند. بچه ها پارک های ساحلی آن را دوست دارند، پارک هایی که دارای سرزمین آبی (Aqua Land) و سرزمین دلفین ها ( Dolphin Land) هستند، شهر امروزی آنتالیا در واقع گسترده شده شهر قدیم آنتالیا است که Kaleici نام دارد. Kaleici یا آنتالیای قدیم، بخشی از منطقه تاریخی ای است که در مرکز شهر آنتالیای فعلی قرار دارد، Kaleici در واقع یک شهر از زمان روم قدیم و دوران بیزانس است. پس از دوران روم قدیم این شهر به دوران سلجوقیان و پس از آن در دوران عثمانی دچار تغییرات شد. برج ساعت نیز متعلق به آنتالیای قدیم می باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *