اطلاعات متفرقهامارات متحده عربیدبیراهنمای سفر

اطلاعات کلیدی سفر به دبی

اطلاعات کلیدی سفر به دبی
۵ (۱۰۰%) ۸ votes

اطلاعات کلیدی سفر به دبی

باتوجه به نوساناتی ارزی که در این روزها بوجود آمده است و از همه مهمتر حذف ارز مسافرتی خیلی ها به جای سفر به خارج، شهرهای داخلی را ترجیح می دهند ولی با این وجود هم هستند کسانی که یا مجبورند به سفرهای خارجی بروند یا آن عده ای که اصولا ارز گران هم نمی تواند آسیب چندانی به برنامه های اوقات فراغت شان بزند!

دبی یکی از مقاصد گردشگری ایرانیانی است .اما اگر سال گذشته به یکی از آژانس های مسافرتی زنگ می زدید و بسته سفر به دبی را می خواستید باید حداقل از یک ماه پیش رزرو می کردید اما الان هر وقت زنگ بزنید برای هر زمان که بخواهید می توانید تورتان را بخرید. به این ترتیب باید گفت گردشگری در سواحل خلیج فارس این روزها رونق سابق را ندارد.

با توجه به گرانی ها بهتر است پیش از سفر به هر کشور خارجی اطلاعات کلیدی  را بدانید که سفرتان را راحت تر کند. برای سفر به دبی نیز به پیشنهادات ما فکر کنید:

۱- حمل ونقل :اگر می خواهید سوار تاکسی شوید بهتر است از تاکسی های کرمی رنگ استفاده کنید که ورودی اش پنج درهم است و بقیه مسیر از طریق تاکسی متر محاسبه می شود.

اطلاعات کلیدی سفر به دبی
اطلاعات کلیدی سفر به دبی

کرایه تاکسی

کرایه‌ ها بر اساس کیلومتر شمار قیمت‌ گذاری می‌شوند. کمترین میزان کرایه ۱۰ درهم است.
کرایه‌ ها برای تاکسی‌ های استاندارد در جدول زیر نشان داده‌ شده‌اند. نرخ‌ ها برای ون، تاکسی بانوان و وسایل نقلیه خاص متفاوت هستند.

کرایه روز ۶ تا ۲۲شب ۲۲ تا ۶
شروع کرایه – سوارشدن در خیابان۳ درهم۳٫۵ درهم
شروع کرایه – رزرو۶ درهم ۷ درهم
شروع کرایه-از فرودگاه ۲۰ درهم ۲۰ درهم
کرایه هر متر-مسافت ۱٫۶ درهم بر کیلومتر ۱٫۶ درهم بر کیلومتر
کرایه انتظار ۰٫۵ درهم بر دقیقه ۰٫۵ درهم بر دقیقه

حدود ده‌هزار تاکسی در ابوظبی وجود دارد. این تاکسی‌ها مربوط به شرکت‌های مختلف و به رنگ‌های مختلفی هستند اما همگی رنگ نقره‌ای را در خود دارند. ورودی این تاکسی‌ها ۳ درهم است و معمولا هزینه‌ی سفر با آن‌ها ۲۰ تا ۳۰ درهم می‌شود. تاکسی‌های لیموزین سیاه رنگ (معمولا متعلق به هتل‌ها) گران‌ترند و قیمت بیش‌تر آن‌ها از ۲۰ درهم شروع می‌شود. تاکسی تلفنی‌های غزال و NTC هم در ابوظبی فعال‌اند.

شرکت‌ های تاکسی و شماره تلفن‌ های رزرو

تاکسی‌ ها با شرکت تاکسی دبی کار می‌کنند (دبی تاکسی)، اگرچه این شرکت‌ به‌ شرکت‌ های دیگر حق دادن تاکسی دارد. همه تاکسی‌ های رسمی رنک بدنه کرمی دارند؛ و سقف آن‌ ها در شرکت‌ های مختلف متفاوت است.

اطلاعات کلیدی سفر به دبی
اطلاعات کلیدی سفر به دبی
شرکت رنگ سقف تلفن اعزام
تاکسی عربسبز۲۷۲۲۴۲ ۸۰۰
تاکسی ماشینآبی۲۲۷۷۸۹ ۸۰۰
تاکسی دبی قرمز۲۰۸۰۸۰۸ ۰۴
تاکسی مترونارنجی۵۶۶۰۰۰ ۶۰۰
تاکسی ملی زرد۵۴۳۳۲۲ ۶۰۰

متروی دبی

متروی دبی اکنون با دو خط سبز و قرمز و ۴۹ ایستگاه و ۷۴ کیلومتر طول فعال است. بخش‌های افتتاح‌شده بیش‌تر در امتداد ساحل‌اند و به بیش‌تر جاذبه‌های گردشگری دبی دسترسی دارند. حداکثر زمان سفر با خط قرمز (شرقی غربی) ۷۰ دقیقه و با خط سبز ۴۰ دقیقه است. زمان انتظار برای قطار ۳ تا ۴ دقیقه است. مترو از ساعت ۵:۳۰ صبح تا ۲۳ باز است (جمعه‌ها از ساعت ۱۴ تا ۲۴). قطارها واگن مخصوص خانم‌ها هم دارند. همه‌ی ایستگاه‌ها مجهز به دستشویی هستند ولی هیچ کدام از ایستگاه‌ها نمازخانه ندارند (مسئولان متروی دبی می‌گویند به خاطر کمبود فضا).

 

اطلاعات کلیدی سفر به دبی
اطلاعات کلیدی سفر به دبی
هزینه‌ی سفر با متروی دبی حداقل ۱.۸ درهم و حداکثر ۶.۵ درهم است (بسته به مسافت). برای استفاده، کارت اعتباری (Nol Card. گفته می‌شود Nol کلمه‌ای از فارسی قدیم است) بخرید. بهترین نوع کارت برای مسافران کارت نقره‌ای (۲۰ درهم قیمت، با ۱۴ درهم شارژ) است. پس از پایان سفر می‌توانید با پس دادن کارت، هزینه‌ی باقی‌مانده در کارت را پس بگیرید.

یادتان باشد که در متروی دبی، خوردن و نوشیدن و همچنین جویدن آدامس ممنوع است و ۱۰۰ درهم جریمه دارد. حمل حیوان خانگی (به جز سگ راهنمای نابینایان) ۱۰۰ درهم، خوابیدن و دراز کشیدن ۳۰۰ درهم، تخریب یا دست‌کاری ۵۰۰ درهم و حمل مواد خطرناک ۲۰۰ درهم جریمه دارند. این قوانین در اتوبوس هم برقرار است ولی در مترو سختگیرانه‌تر عمل می‌شود.

۲- ارتباطات تلفنی:موبایل تان خود به خود رومینگ می شود ولی پیشنهاد می کنیم یک کارت تلفن ۳۰ درهمی بخرید و تماس بگیرید یا یک سیم کارت ۱۰۰ درهمی بخرید. به هیچ وجه از تلفن هتل استفاده نکنید چرا که قیمتش بسیار سرسام آور است.

۳-مزایای اقامت در هتل:اگر در هتل اقامت می کنید باید بدانید هر روز از ساعت ۱۰ صبح ماشین جلوی هتل می ایستد تا شما را به صورت رایگان به ساحل و مراکز خرید ببرد.

۴- مرکز خرید:از بین پاساژها و مراکز خریدی که در دبی وجود دارد، «انصار مال» هم قیمت اجناسش پایین تر است هم کیفیت بهتری دارد و هم تنوع اجناسش بیشتر است.

۵- موارد ممنوع:هنگام سفر به دبی مراقب باشید با خود داروی کدئین دار یا داروی آرام بخش همراه نداشته باشید که اگر ماموران فرودگاه دبی متوجه شوند شما را دستگیر یا جریمه سنگین می کنند. فرودگاه دبی به ایرانی ها خیلی سختگیری می کنند و حتی ممکن است مجبور شوید کمربند و کفش های تان را درآورید تا شما را بازرسی بدنی کنند.

۶- اطلاعات پاسپورت:چه در ایران و چه در دبی باید به شدت مراقب باشیدکه ماموران فرودگاه مهر ورود و خروجتان را پررنگ روی پاسپورت و ویزایتان بکوبند در غیر این صورت بدجوری گرفتار می شوید و حتی ممکن است ورود و خروجتان را غیرقانونی بدانند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *