ایرانگردیشهر هاگالیکش

آبشار لوه lowe Waterfall

آبشار لوه ( lovee Waterfall ) در شهرستان گالیکش استان گلستان واقع است. آبشار لوه در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان - مشهد و در کنار روستایی به همین نام ( لوه ) و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده‌است.

آبشار لوه lowe Waterfall
۵ (۱۰۰%) ۳ votes

مجله گردشگری سفر خوب – آبشار لوه ( lowe Waterfall ) در شهرستان گالیکش استان گلستان واقع است. آبشار لوه در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان – مشهد و در کنار روستایی به همین نام ( لوه ) و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده‌است. همجواری آبشار با پارک جنگلی گلستان ارزش ویژه‌ای به آن بخشیده است. گالیکش آبشارهای متعددی دارد که در این میان آبشار لوه با ۷۵ متر ارتفاع از آبشارهای دیدنی و کم‌نظیر استان گلستان و در روستای لوه است.

طبیعت زیبای گلستان دیدنی های بسیاری دارد ولی جنگل زیبای لوه و آبشار آن چیز دیگری است که تنها با حضو و لمس آن می توان لذت واقعی طبیعت این منطقه را درک کرد. همجواری این آبشار با پارک ملی گلستان و بزرگراه ارتباطی مشهد مقدس، ارزش توریستی ویژه ای به آن بخشیده است.

آبشار لوه
آبشار لوه

مسیر دسترسی به آبشار لوه

برای رسیدن به این آبشار زیبا باید در مسیر جاده گرگان به بجنورد برانید . فراموش نکنید که گاهی وقت ها راه رسیدن به هدف از خود هدف زیباست ، آبشار لوه در ۲۰ کیلومتری گالیکش و در ۵ کیلومتری جاده اصلی گلستان – مشهد و در کنار روستایی به همین نام و در جنگلی انبوه با درختان پهن برگ واقع شده است . همجواری آبشار با پارک جنگلی گلستان ارزش ویژه ای به آن بخشیده است. گالیکش آبشارهای متعددی دارد که در این میان آبشار لوه با ۷۵۵ متر ارتفاع از آبشارهای دیدنی و کم نظیر استان گلستان و در روستای لوه می باشد.

آبشار «لوه» در امتداد یک شیب پلکانی به صورت طبیعی از صخره ها فرو می‌ریزد و دارای پنج طبقه است که در داخل دره ای به عمق ۳۵ متر و پوشیده از درختان جنگلی است.

آبشار لوه
آبشار لوه

درختانی که در داخل این دره وجود دارند می‌توان به درختان ممرز، افرا و توسکا ااشاره کرد که در فصول بهار و تابستان، محیط زیبایی را برای استراحت گردشگرانی که این منطقه را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند فراهم می‌کند.

همجواری آبشار «لوه» با پارک ملی گلستان و همچنین بزرگراه ارتباطی مشهد، ارزش توریستی خاصی را به این مکان گردشگری بخشیده است و ناخودآگاه چشم هر گردشگر و مسافری را به خود جلب می‌کند.

آبشار لوه

این منطقه با زیبایی شگفت‌انگیز خود و داشتن مناظر بسیار دیدنی و دارا بودن گونه‌های مختلف پرندگان به ویژه پرندگان آوازه‌خوان همراه با چشمه‌سارها واز همه مهمتر آبشارهای پلکانی لوه با ارتفاع ۱۵ متر همه ساله قادر است گردشگران داخلی و خارجی فراوانی را به خود جلب کند.

نزدیکترین شهر به منطقه حفاظت‌شده «لوه»، شهر گالیکش است که ۱۶ کیلومتر با آن فاصله دارد و روستاهای اطراف آن صادق‌آباد، تنگراه و روستای «لوه» و «کندسکو» است.

منطقه «لوه» دارای پوشش گیاهی از نوع جنگل‌های انبوه پهن برگ خزری شامل بلوط، آزاد، ممرز، خرمندی، انجیلی، زبان‌گنجشک، نمدار، اوجا، پلت، شیردار، ولیک، ال، زرشک، توسکا، سیاه تلو، گلابی وحشی می‌توان نام برد.

آبشار لوه
آبشار لوه

منطقه حفاظت شده «لوه» دارای گونه‌های با ارزش جانوری شامل:خرس، مرال، شوکا، انواع گربه‌های جنگلی، گرگ و روباه است و همچنین از جمله زیستگاه‌های بسیار مناسب و مهم برای مرال و شوکا به شمار می‌رود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن