ایرانگردیتهرانشهر ها

روستای آهار و آبشار شکرآب تهران کجاست + تصاویر

شکرآب ، آبشاری در حوالی روستای آهار است. شکرآب باغستانی است ییلاقی و باصفا در غرب دره آهار که چند قنات و چشمه آب از جمله چشمه برفی شکرآب بر زیبایی های آن افزوده است .

روستای آهار و آبشار شکرآب تهران کجاست + تصاویر
۴.۶ (۹۱.۴۳%) ۷ votes

شکرآب ، آبشاری در حوالی روستای آهار ( روستایی با همین نام و از توابع شمیرانات استان تهران ) است .

شکرآب باغستانی است ییلاقی و باصفا در غرب دره آهار که چند قنات و چشمه آب از جمله چشمه برفی شکرآب بر زیبایی های آن افزوده است. این روستا و همچنین مسیرهای غربی منتهی به آن در گذشته ، مکانی برای سیرو سیاحت و کارهایی نظیر شکار و … پادشاهان قاجاریه بوده است .

آبشار شکرآب , روستای آهار
آبشار شکرآب , روستای آهار

وجود رودخانه ای زلال ، کوه های مرتفع ، درختان سبز و راه نسبتا هموار آن ، این نقطه را به منطقه ‌ای پر بازدید تبدل کرده است .

این روستا ، دارای آبشار پرآبی می باشد که اتفاقا یکی از زیباترین مناظر طبیعی آن محسوب می گردد . همچنین آبشاری فصلی موسوم به آبشار چهل پله در دامنه های کوه قلعه دختر آهار قرار دارد که شامل مجموعه ای از آبشارهای زیبا است.

این آبشار در بخش رودبار قصران اوشان در استان تهران قرار دارد. برای رسیدن به این آبشار از تهران از جاده لشگرک به دوراهی لواسان و فشم باید بروید. در مسیر فشم به سمت اوشان و سپس روستای آهار که آخرین مقصد ماشین رو است بروید.

باقی مسیر را باید پیاده طی کنید. روستای شکرآب در سیزده کیلومتری فشم در میان باغ های دیدنی و سرسبز منطقه جلوه بی نظیری دارد. ۴ کیلومتر مانده به فشم یک دو راهی وجود دارد که مسیر سمت چپ به سمت اوشان، باغ گل، ایگل، آهار و شکرآب می رسید. از روستای آهار تا آبشار شکرآب حداکثر باید ۲ ساعت پیاده روی کنید. رودخانه آهار به طول ۱۵ کیلومتر از دامنه های کوه صندوق چال سرچشمه گرفته و در مسیر خود از دره های کوه تاربیشه گذشته و پس از سیراب کردن روستاهای مسیر به جاجرود می ریزد.

آبشار شکرآب , روستای آهار
آبشار شکرآب , روستای آهار

پس از طی کردن شهر اوشان و روستای آهار به منطقه ییلاقی شکرآب میرسید. از روستای آها تا شکرآب باغ های گیلاس و آلبالوی زیادی وجود دارد که در ماه های اواخر خرداد تا اوایل مرداد درختان آن پر از میوه می شوند. مسیر آهار به آبشار شکرآب یکی از مسیرهای جذاب و دیدنی تهران است که بخاطر طبیعتی فوق العاده زیبا همیشه پذیرای مسافران و گردشگران بسیاری است. وجود راه نسبتا هموار، رودخانه زلال، درختان سرسبز این ناحیه را به نقطه ای پرطرفدار و پر بازدید تبدیل کرده است.

در مسیر آبشار، امام زاده ای واقع است که محل دفن امامزاده سیدزاهد و سیدطاهر است و بنای آن، به دوره قاجاریه بازمیگردد . آبشار شکرآب آهار به فاصله ده دقیقه ای از امامزاده سید طاهر شکرآب قرار گرفته است .

پیشنهاد سفر خوب : فصل بهار ، به دلیل موقعیت منطقه و زیبایی خاصش ، بهترین زمان برای سفر به این روستاست .

برچسب ها
نمایش بیشتر

اسماعیل رزم آرا

اسماعیل رزم آرا هستم علاقه مند به دنیای اینترنت و طراحی وب و همچنین راه اندازی سایت های اینترنتی در زمینه های مختلف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن